. Penzion

Penzion Jihočeský srub

 

Penzion Jihočeský srub je stylizován ve stylu srubu kanadského a splní sny nejnáročnějšího romantika. Současně přináší veškeré požadavky moderního bydlení. Je postavený z kmenů vytěžených v okolních lesích a byl dokončen v  srpnu roku 2011. V pronajatém srubu prožijete nádherné dny v samém srdci přírodního parku Česká Kanada v osadě Zvůle.

 

 

Česká Kanada ve vás vyvolá mnoho pocitů. Neznám nikoho, kdo ji jednou navštívil a neměl by ji rád. Chci se s vámi podělit o své pocity – je toho tolik. Tmavá zeleň hlubokých lesů, kdy na jaře svítí jasně zelenou mladé výhonky smrkových větviček, v jarním sluníčku se třepetají první lístky bříz, rozkvetlé louky, poseté zlatem pampelišek, modří zvonků, bělostí kopretin, růží kohoutků, které posléze voní senem, důstojná krása rozkvetlých lupin, vůně kvetoucích lip a svíce květů kaštanů. U potoka naleznete blatouchy, kosatce, rákosí, vrby a doutníky. Narazíte na rozlehlé pastviny se stády krav s malými telaty - prostě venkovské, prázdninové léto.

U cest potkáte Boží muka, kapličky a kříže. Venkovská sídla, kouzelné samoty, vesnice jako z pohádek s návsí u rybníka, na hrázi rostou duby, malebné kostelíky, u kterých rostou staré mohutné lípy. Na dvorcích statků se procházejí slepice snášející poctivá domácí vajíčka, králíci jsou vykrmeni trávou z místních luk, uvidíte kuřata, kachny, husy, kozy a prasata. Na spoustě statků je možné zakoupit domácí produkty – kozí nebo kravské mléko, sýry, vajíčka a maso. Lesy jsou plné borůvek, malin, ostružin a hub, jejichž nález vás vždy potěší.

 

 

Podzim je v České Kanadě taky krásný, příroda hýří všemi možnými barvami, takové nemá žádný malíř na své paletě, babí léto je jako stvořeno k trávení času v zdejších hlubokých lesích.

Zima je tu chladně tichá a klidná, přesto v ní najdete důkazy o životě, v bílém sněhu je plno stop od zajíců, srnčí zvěře, divočáků a potkáte mnoho dalších volně žijících zvířat.

Přijeďte v jakémkoliv ročním období a zažijte tyto pocity na vlastní kůži.

 Koronavirus u nás není!

Nově otevřená rozhledna U JAKUBA

Pohled z ptačí perspektivy se vám nabízí v samém srdci České Kanady z nově vybudovaného odpočívadla u turistické trasy poblíž obce Valtínov. Stavba stožáru s unikátní dřevěnou konstrukcí je svou výškou 40,7 m nejvyšší vyhlídkovou stavbou z dřevěných lepených profilů a nejvyšší dřevěnou stavbou v České republice. Otevřeno je v červenci a srpnu denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin. Voda v rybníce má příjemných 23 °C, počasí přeje cyklistickým výletům po okolí a po nedávných vydatných deštích začínají růst houby.

V sobotu 9. července bude v rámci SLAVNOSTÍ U JAKUBA ve 13 hodin slavnostně otevřen lesopark U Jakuba. V tento den bude také probíhat v dopoledních hodinách umělecká dřevořezba, v průběhu dne můžete shlédnout šermířská vystoupení, ve 14 hod. zahraje hudební skupina Josefa Náhlovského - Kozí bobky, následovat bude cca v 16 hod. vystoupení písničkáře Wabiho Daňka a kolem 18 hodiny zahraje skupina Bertolini. Na mini jarmarku bude ukázka lidových řemesel - kovář a výroba keramiky, můžete ochutnat domácí koláče pana Fouska z J. Hradce, bude se ...
Předchozí Další

Předpověď počasí
© AVL CZ, s. r. o.